Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
catering na imprezy domowe
Opublikowano: 12 maj 2024

Catering na imprezy domowe – czy warto?

Przyjęcia w domu to świetny sposób na miłe spędzenia czasu z najbliższymi. Jakie menu warto podać?
catering na przyjęcie

Catering na domowe imprezy

Catering na imprezy domowe to doskonałe rozwiązanie, które pozwala w prosty i szybki sposób zapewnić gościom smaczne przekąski. Organizowanie przyjęć w domu nie jest prostym zadaniem. Kojarzy się z gruntownym sprzątaniem, sporymi zakupami i stertą naczyń do mycia po skończonym przyjęciu. W przypadku planowania przyjęcia na kilka osób przyrządzenie przekąsek nie zajmuje dużo czasu. Jednak przy dużych wydarzeniach przygotowanie jedzenia może być większym wyzwaniem. Tu z pomocą przychodzi catering na imprezy domowe. Nie musimy robić zakupów i spędzać wielu godzin w kuchni. Ustalamy menu i czekamy na dostawę zamówienia. Dlaczego jeszcze warto go zamówić catering na imprezy domowe?

Czym się wyróżnia catering na imprezach domowych?

mprezy domowe to świetna forma spędzania wolnego czasu. Urządzamy je w domach, mieszkaniach, a nawet na tarasach. Okazji do wyprawienia przyjęcia nie brakuje. Organizujemy przyjęcia z okazji urodzin, ważnych rocznic, parapetówek, chrzcin lub sylwestra. Tego rodzaju spotkania towarzyskie wymagają przygotowania jedzenia i napojów. Organizatorzy najczęściej pragną, by były to przekąski domowe, które będą proste i wygodne do spożycia. Doskonale sprawdzają się tzw. finger foods, czyli przekąski, które można spożyć w pozycji stojącej, bez konieczności zasiadania do stołu. Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne, gdy pomieszczenia są małe i nie ma możliwości wstawienia do nich większych stołów, czy większej liczby krzeseł. Część osób obawia się, że catering na imprezy domowe okaże się zbyt drogi, wyszukany i nie przypadnie gościom do gustu. Nic bardziej mylnego. Przygotowane przekąski mogą składać się z klasycznych składników, które każdy dobrze zna i lubi. Jeśli chcemy zaskoczyć swoich gości czymś nietypowym, to możemy skorzystać z oferty przekąsek tematycznych z różnych stron świata. Jakie są jeszcze zalety cateringu do domu na imprezę?

Oszczędność czasu

Brak czasu to problem, z którym boryka nie niemal każdy z nas. Pracujemy ponad miarę, zajmujemy się dziećmi i prowadzimy dom. Planując przekąski na imprezy domowe, często chcemy, by były smaczne, ale także estetyczne i efektowne. Wiele tego typu dań wymaga poświęcenia dużej ilości czasu nie tylko na gotowanie, ale również zakupy. Mało kto może sobie na to pozwolić. Decydując się na zakup cateringu do domu na imprezę, zyskujemy nie tylko estetycznie przygotowane posiłki, ale także dostarczenie ich pod same drzwi. Dzięki temu zaoszczędzony czas można wykorzystać na przygotowanie domu, zadbanie o samych siebie lub spędzenie czasu z najbliższymi.  Dla wielu osób to właśnie imprezy domowe są jedynym sposobem na spróbowanie wyszukanych dań, których nie przygotowałyby samodzielnie w domu, chociażby ze względu na brak odpowiednich składników, czy umiejętności kulinarnych. Domowe gotowanie wymaga pewnych zdolności, ale przygotowanie bardziej wyszukanych, orientalnych dań może być już większym problemem. Zamawiając dania z cateringu zawsze można coś podpatrzeć, a następnie wprowadzić potrawę do swojego menu. 

catering na przycięcia

Dostawa potrzebnej zastawy

Samo przygotowanie przekąsek może być kłopotliwe, a jeszcze trudniejsze jest znalezienie odpowiedniej ilości zastawy do ich serwowania. Decydując się na catering do domu, możemy zamówić przekąski rozłożone na eleganckich paterach. Dodatkowo firmy cateringowe zapewniają także ceramikę do konsumpcji oraz potrzebne sztućce. Dzięki temu nie musimy organizować zastawy, ale także nie mamy kłopotu ze zmywaniem dużej ilości naczyń. Po skończonym przyjęciu dostawcy odbierają brudne naczynia, a my cieszymy się wolnym popołudniem.

Czy catering na imprezy domowe to dobre rozwiązanie, odpowiedź brzmi: tak.! Jest to doskonały pomysł dla osób stawiających na estetyczne i smaczne przekąski, które zadowolą gości pod względem smaku, ale też wyglądu.