Kim jesteśmy?

Spółdzielnia Socjalna Równość z siedzibą w Krakowie to firma cateringowa działająca nieprzerwanie od 2014 roku. Nie jesteśmy jednak zwykłą firmą cateringową jakich wiele na rynku.  Kierujemy się ideą włączenia społecznego poprzez tworzenie miejsc pracy dla osób wykluczonych społecznie, bezrobotnych i borykających się z chorobami psychicznymi.

Nie tylko zysk się liczy!

Nasze posiłki są smaczne, estetycznie podane i zawsze docierają na czas. Spółdzielnia socjalna to podmiot, który łączy w sobie cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej. Nie jesteśmy nastawieni na zysk, ale na korzyści płynące dla społeczności osób chorujących psychicznie.

Osoby, które współtworzą naszą Spółdzielnie Socjalną Równość naprawdę chcą pracować.  Są pełne pasji do tworzenia dobrego jedzenia. Po różnych kryzysach wracają na rynek pracy chcąc zdobyć doświadczenie zawodowe, poprawić swoją sytuację ekonomiczną i społeczną a także mięć poczucie, że są potrzebni.

Jak to działa?

Siły pracowników aktywizowanych zawodowo połączyliśmy z wykwalifikowaną kadrą menedżerską odpowiedzialną za dział przedsiębiorczości, profesjonalnym szefem kuchni, który jest sercem naszej firmy, a także z osobami odpowiedzialnymi za działania marketingowe i PR.  Naszym głównym celem nie jest zysk ekonomiczny lecz tworzenie nowych miejsc pracy i zaktywizowanie kolejnych grup pracowników. Obecnie nasza firma liczy 27 osób z czego aż 23 to osoby  zagrożone wykluczeniem.

Czym się zajmujemy?

Głównym punktem naszych działań jest obsługa eventów, bankietów, konferencji, przyjęć okolicznościowych, przerw kawowych, przerw na lunch, a także świątecznych spotkań firmowych i rodzinnych.

Aktualna sytuacja związana z epidemią sprawiła, że zdecydowaliśmy się na coś zupełnie dla nas nowego. Dostarczamy do Waszych domów zestawy obiadowe. Domowa zupa, smaczne drugie danie a niebawem może i coś słodkiego na poprawę humoru.

Gdzie nas znajdziecie?

Nasza siedziba mieści się w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II na ul. Bernardyńskiej 3. To właśnie tutaj powstają wszystkie nasze przekąski, kanapeczki i ciepłe lunche, które dostarczamy do Waszych domów. Dodatkowo w murach uczelni  prowadzimy Kawiarnię  Film Caffe oraz Wawelskie Bistro gdzie można zjeść pyszny obiad i napić się dobrej kawy. Oba aktualnie zamknięte ale jak wszystko wróci do normy to oczywiście zapraszamy!

Chesz dowiedzieć się więcej? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Comments (1)

Comments are closed.