Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
potrawy wigiijne
Opublikowano: 7 lip 2024

Tradycyjne potrawy Bożonarodzeniowe w Polsce, z którymi stworzysz magiczne święta

Święta Bożego Narodzenia niezmiennie kojarzą się nam z pachnącą choiną, błyszczącymi bombkami, ale także z tradycyjnymi potrawami Bożonarodzeniowymi, które stawiamy na stole. Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszej gwiazdki, aby usiąść i rozpocząć wspólne, niespieszne biesiadowanie. Zjedzenie 12 potraw wigilijnych wymaga przecież niemało czasu!

Tradycyjne potrawy wigilijne

 

Tradycyjne potrawy wigilijne w Polsce powinny być wyjątkowe. Jedni uwielbiają świąteczne potrawy, inni jedzą z przyzwyczajenia. Choć niekoniecznie za wszystkimi przepadamy, ten jeden raz w roku, smakują po prostu dobrze. Bez karpia obchodzimy się cały rok, jednak w Wigilię nieśmiało poszukujemy go w gąszczu pozostałych potraw. Przygotowanie dań wigilijnych wymaga poświęcenia i długich godzin spędzonych w kuchni. Tu nie ma dróg na skróty. Barszcz potrzebuje czasu na ogniu, uszka same się nie skleją, a ciasto samo nie wyrośnie. Właśnie dlatego warto zamówić potrawy w sprawdzonej firmie cateringowej. Oszczędzimy czas i zyskamy spokój!

Jakie potrawy powinny się znaleźć na stole wigilijnym?

 

Tradycyjne potrawy wigilijne zawsze wybierajmy z myślą o swoich gościach. Jeśli są zwolennikami tradycyjnych potraw, nie warto kombinować. Na stole powinien pojawić się barszcz czerwony z uszkami lub prawdziwa, grzybowa zupa. Drugie danie, które z pewnością im posmakuje, powinno uwzględniać dzwonki z karpia zestawione z chałką i buraczkami. Do tego obowiązkowo nalewamy kompot z suszu. Smaczne, proste i niebanalne dania! Klasyka, która zawsze się sprawdza. Pomimo tego, warto zaznajomić się z nowoczesnymi potrawami wigilijnymi!

potrawy wigilijne w polsce

Śledzik, sałatka jarzynowa i kutia, czyli ważne elementy w Wigilijnym Menu

 

Po ciepłych daniach czas na zimne przekąski. Sałatka jarzynowa to must have na wigilijnym stole. Kojarzy się z domem i dzieciństwem. Nie robimy jej często, bo wymaga sporo pracy. Właśnie dlatego jej smak jest tak wyjątkowy. Do sałatki pasuje śledź. W zależności od preferencji gości możemy wybrać wariant ze śmietaną lub z olejem i cebulką. Ciekawą alternatywą może być również sałatka śledziowa.

Na osłodę

 

Bez ciasta nie ma Świąt Bożego Narodzenia! Czekamy na nie cały rok. Klasyczne serniki, zawijane makowce i pierniki oblane czekoladą zawsze się sprawdzają. Po sytej kolacji, kiedy już nic nie możemy wcisnąć, jemy ciasta… To zadziwiające, ale dokładnie tak jest! Mało tego, te ciasta po prostu nam smakują. Jeśli nie mamy ręki do pieczenia, możemy skorzystać z usług firmy cateringowej, która zrobi to za nas.

12 potraw wigilijnych

Koniecznie sprawdź listę 12 tradycyjnych potraw wigilijnych i dostępny w naszej ofercie, przepyszny catering wigilijny.